Ana Sayfa

İletişim

Tesis

Resimler

English

 

      

Eğitimlerimiz

Yetişkin Binicilerin Eğitimi

Eğitimde kullanılan atlar, acemi eğitimine uygun, sakin, usta atlardır. Binicilere konusunda uzman eğitimcilerle teknikler adım adım öğretilmektedir.Gerekli malzemeler tarafımızdan verilecektir.

Pony Eğitimi

Yemyeşil ormanın içindeki Göllü Binicilik Pony kulüp de çocuklar bilgili ve coşkulu eğitmenlerle hem eğleniyorlar hem de spor yapıyorlar.

Binicilik; canlı ile yapılan tek spordur. Denge, beden ve zihin koordinasyonunu güçlendirmektedir.  Çocuklar doğanın içinde eğlenerek, binicilik eğitimi alırken  arkadaşları PONY’ler  olacaktır. Eğitim seviyeleri fiziksel gelişimlerine göre katagorilere ayrılır.

Atlı Orman Gezileri

Yemyeşil ormanın içinde ilerlerken Karadeniz bitki örtüsü Akdeniz bitki örtüsüyle yer değiştirir. Böylece Çam ağaçlarının içinde safariye devam ederek  üç farklı koya ulaşabilir. atlar ve  biniciler için keyifli ve  terapi edici yanı olan safariler için doğru oturuş ve balans aranmaktadır. 1 saat veya 3 saat süren atlı safariler mevcuttur.

Engelli  Bireyler İçin Atla Terapileri

  Atla terapi'deki amaç at binme, atın ve binicilik becerilerinin fiziksel, psikolojik, fizyolojik, sosyolojik         etkilerinden faydalanmaktır.

Atın üç boyutlu ritmik hareketi, bacak ve gövde kaslarına yürüme hareketinin ritmini öğretir.

Atla ilgili etkinlikler, fiziksel zihinsel ve psikolojik uyumsuzluklar yaşayan engelliler için psiko-sosyal, duygusal, davranışsal gelişim ve fiziksel amacı taşımakla beraber engelinin seçtiği bu sporda becerilerinin geliştirilmesine de olanak sağlamaktadır.

At, bu amaçlara ulaşılması konusunda kuvvetli bir motivasyon sağlayıcıdır.

Atın çok yönlü hareketi sayesinde kas ve gelişme hastalıkları, omurilik yaralanmaları, dawn sendromu, otizm, spastizm gibi çeşitli hastalıkların tedavisinde önemli rol oynamaktadır.

Tesislerimizde“ İSOM(İBB)   ve  Uluslararası Lions 118-T Yönetim Çevresi Federasyonu, Yeni Harbiye Lions Kulübü ile yürütülen “Atım Hayata Açılan Kapım”  projesi kapsamında gelen  özel ihtiyaç sahibi çocuklara Atla Terapi hizmeti verilmektedir.

2011 yılında başlayan rehabilitasyon desteği, 2012 yılında da İSÖM tarafından devam ettirilmiştir. Engelli çocuklarımıza atla terapi hizmeti sunarken, onlarda tanık olduğumuz gelişim, mutluluk kaynağımız olup Göllü Binicilik ekibi olarak bize ivme katmıştır. Ailelerden aldığımız olumlu geri dönüşümler ise bizi daha da iyi hizmet vermek adına motive etmiştir.

 

 

 Yetişkinler için eğitim
   Göllü binicilik tesislerinde sizlere özel, başlangıç ve ileri seviyede binicilik eğitimi verilmektedir.

  Verilen eğitimler sonucunda binicilik sporunda deneyim kazanacak ve iyi birer binici olabileceksiniz.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Çocuklar için eğitim

 Göllü Binicilik Tesislerinde  çocuklarınıza verilen binicilik eğitimindeki amaç, doğa ve hayvan sevgisiyle beraber dostluğu da aşılayarak binicilik sporunu öğretmektir. Ayrıca ata binmeden  önceki ve bindikten sonraki at  bakımlarının incelikleri ve dikkat edilmesi gereken hususlar da öğretilmektedir.Çocuklara verilen binicik eğitimi; atlar ve malzemeler hakkında  bilgi sahibi olmayı ve atların bakımınıda  içermektedir.